Celotělová lymfatická masáž

Celotělová lymfatická masáž je jemná a účinná metoda pro rozproudění lymfy v těle člověka. Hlavní funkcí lymfatického systému a lymfy v těle je odvod odpadních látek (toxinů), buněčných zbytků, přebytečné vody a původců infekcí z těla ven. Lymfatický systém je tudíž velice důležitý pro účinnou detoxikaci těla a správné fungování imutnitního systému.

Na rozdíl od krve, která je poháněná srdcem, lymfa žádnou pumpu nemá. Pohybuje se pouze pomocí stahování svalů při pohybu. Při nedostatku pohybu se tok lymfy zpomaluje…a  zpomaluje se o to více, pokud se zároveň nevhodně stravujeme (přemíra tuků, cukrů, konzervantů, additiv, atd.). Nedostatečný tok lymfy se pak v těle projevuje například otoky končetin, pocitem těžkých nohou, celulitidou, zhoršenou elasticitou kůže,…

Celotělová lymfatická masáž účinně pomáhá lymfu rozproudit. Nepoužívají se při ní žádné oleje, masti ani emulze. Pravidelným ošetřováním pomocí lymfomasáže nedochází v těle k hromadění odpadních látek, je účinnou prevencí proti celulitidě a křečovým žilám, zlepšuje vzhled a elasticitu kůže, podporuje imunitní systém, celkově se člověk cítí lehčí, svěžejší a v lepší kondici.

Pro maximální účinek lymfatické masáže doporučuji 10 ošetření v intervalu 2x-3x týdně (lze využít výhodného balíčku, viz Ceník). Poté stačí „udržovací“ ošetření 1x za měsíc.

V čem lymfatická masáž pomáhá:

– zlepšení syndromu těžkých nohou a otoků dolních končetin

– zlepšení elasticity kůže

– prevence a redukce celulitidy

– doplněk při redukci hmotnosti

– odstranění přebytečných tekutin v těle

– detoxikace organismu

– prevence křečových žil

– prevence proti migrénám

– poúrazové a pooperační stavy (pouze po konzultaci s lékařem)

Kdy lymfatická masáž není vhodná:

– nádorová onemocnění

– trombóza

– zelený oční zákal

– epilepsie

– onemocnění srdce, jater a ledvin

– infekční onemocnění kůže

– těhotenství, šestinedělí, kojení

– nejasné bolesti břicha

– horečka, akutní virová či bakteriální onemocnění (chřipka, angína)

Kdy je nutný souhlas lékaře:

– při cukrovce

– při vysokém krevním tlaku

– při onemocnění žil a tepen (např. křečové žíly)

– při hyperfunkci štítné žlázy