Články

Dech

Dech….je prvním darem, který nám byl dán.

Dech…je ohraničení celého našeho života – první nádech při narození a poslední výdech při úmrtí

Dech…je první, nejpřirozenější a nejúčinnější možností, jak sám sobě pomoci…ať už při potřebě uvolnění stresu nebo při prožívání bolesti

Stres, strach, fyzická bolest, psychická bolest – to vše je jen nedostatek dechu. Tělo je sevřené a nedýchá, nebo dýchá jen povrchně..

Když si dovolíme pustit vzduch plně do plic a vychutnáme si i pomalý, dlouhý výdech, nejlépe s otevřenými ústy a zvukem áááá, pocítíte, jak se tělo uvolňuje a vše náročné, stresující z něho jde pryč. Je to jako byste přišli domů po dlouhém a náročném dni a dosedli na gauč s úlevným povzdechem – akorát se to děje vevnitř ve vašem těle. Proto doporučuji, když cítíte bolavé místo na svém těle, nezadržujte dech, naopak pořádně se do něj nadechněte a vše co tam vzduch nabere, vydechněte ven.

I při masáži je to cítit…ta chvíle, kdy do daného místa člověk pošle dech, a jeho uvolňující výdech, kdy mé ruce se sami od sebe ponoří hlouběji do svalu.. nádherná spolupráce! 

Zkuste to právě teď, když čtete tento příspěvek. Zavřete oči, zhluboka se nadechněte a dlouhým zvukem ááááách vydechněte. Zopakujte 3x. Jak se cítíte?

S láskou, Tereza💜