Gájatrí

Masáž Gájatrí je věnována indické bohyni mateřství, bohyni posvátného zpěvu. Povzbuzuje v ženě aspekt Matky. Masíruje se při ní pánev a bříško. Tato masáž nám přináší výživu, doplnění toho, co nám v životě chybí. Slouží k zakořenění člověka, k naleznutí vlastní životní síly, energie a poslání. Když následujeme tyto mocné průvodce našeho života, pak spolu s tím přichází i uvědomění, že je o nás vždy za každé situace postaráno.

Tato masáž krásně uvolňuje vnitřní orgány a pracuje s trávicí soustavou, urogenitálním a hormonálním systémem. Trávicí soustava je nesmírně důležitá, díky jejímu správnému fungování dobře přijímáme veškeré výživné látky, které potřebujeme pro náš život, a odvádíme z těla nepotřebné a toxické sloučeniny. To, v jakém stavu máme trávicí systém mnohé vypovídá i o našem přístupu k životu všeobecně, jak moc jsme schopní propouštět ze svého života toxické vztahy, lidi, situace, a naopak se nechat vyživovat, nejen jídlem, ale i tím, co nás baví, nebo naopak konzumujeme to, co nám nedělá dobře. Projevuje se to i na našem slovníku „Nejraději trávím čas…“ „To nemůžu strávit.“ „Přece se z toho neposeru.“ Zácpa například vypovídá o tom, že něco odmítáme ze svého života pustit, i když už nás to nevyživuje, že potřebujeme mít věci pod kontrolou. A tak podobně…

Z psychosomatického hlediska tato masáž působí i na hluboké strachy, které nám brání žít plnohodnotný život. Strachy jsou v základu dva – strach ze smrti a strach ze života.

Při pravidelné masáži se můžeme podívat do toho, jakým způsobem trávíme život a na psychické i fyzické rovině ho jemně, a přesto účinně měnit tím směrem, který je skutečně autenticky náš.

Obecněji si o ženských masáží Mohendžodáro si můžeš přečíst zde. Také jsem blíže popsala účinky těchto masáží na psychiku ženy na svém blogu. Tento článek si můžeš přečíst zde.

Celkové ošetření trvá zhruba 100 minut. Individuálně se může čas lišit, takže si určitě si vyhraď dostatek času, abys mohla nechat účinky masáže dosednout. Důležité je nikam po masáži nepospíchat.

Vzkazy od žen:

„Začalo to už o krátké relaxaci, kdy jsme dýchaly do podbřišku. Takový hluboký ponor do sebe. Masáž byla úžasná. Na konci masáže ke mně přišel obraz krásně rozkvetlého lotosu a vše se mi spojilo. Vždyť lotos má kořeny v bahně, v hloubce, pod vodou, kde je tma a tíha, ale nahoře nad hladinou díky tomu může rozkvést. Děkuji, to bylo přesně to, co jsem teď potřebovala pro těžší období. Ponesu si teď upomínku na lotos v sobě.“ K.