Masáž břicha

Břicho je sídlem životní energie a vitality, tzv. hary. Jsou zde také uloženy životně důležité orgány, které jsou propleteny obrovským množstvím nervových buněk. Tyto nervové buňky vytváří v našem těle „druhý“ mozek, jež ukládá neprojevené emoce, nevyřčené pocity, strachy, vztek, stud a podobně. Fyzicky pak můžeme zažívat těžkosti jako je zácpa, průjmy, vředy, pálení žáhy, nadýmání, atp. Není proto divu, že v těžkých situacích, ve stresovém období, při dlouhodobém potlačování emocí, nebo při přílišných emocionálních projevech, nás břicho bolí a máme problémy s trávením.

Masáž břicha na fyzické úrovni pomáhá a působí preventivně proti problémům se zažíváním. Na psychické úrovni pomáhá kontaktovat se s vlastními pocity a emocemi. Velice dobře uklidňuje rozjitřené nervy. Vždyť i miminkům se hladí a masíruje bříško při kolice, při pláči, nebo když nemohou usnout…

Masáž se provádí pomalu, jemně a po směru peristaltiky střev.  Masáž se provádí minimálně 2 hodiny po posledním menším jídle. Není vhodná při akutní zácpě či průjmech, při onemocnění žlučníku a zánětlivých onemocnění břicha.