Mohendžodáro

Mohendžodáro je ucelený systém, který působí po fyzické i psychické stránce na ženské tělo. Slouží k její transformaci, otevření se svému ženství a rozvoji jejího zdraví, krásy, schopností a talentu. Je spojením starodávné tantrické tradice a moderních postupů a know-how. Zakladateli Mohendžodáro jsou Ing. Igor Samotný a MUDr. Monika Sičová.

Mohendžodáro využívá ženských meditací, masáží a prožitkových programů. Důležitou součástí je i navracení se k tradicím a spiritualitě ženských rituálů pomocí cvičení mystických ásan. Tyto ásany hluboce působí nejen na fyzickou, ale i na psychickou, energetickou a sexuální úroveň.

Fyzická úroveň:

Mohendžodáro ozdravuje oslabené pánevní dno. Působí jako prevence, ale i jako účinné cvičení při problémech s inkontinencí, prolapsem dělohy či hemeroidy. Prokrvuje a vyživuje orgány uložené v pánevním dně – vaječníky, vejcovody, dělohu, pochvu. Díky tomu klesá riziko zánětů a vaginálních výtoků. Rovněž také harmonizuje hormonální systém. Žena se cítí vitální a svěží až do vysokého věku. Díky působení na žlázy s vnitřní sekrecí, pomáhá cvičení Mohendžodáro i s nepříjemnými projevy během klimakteria jako jsou návaly, pocení, ztráta libida, apod.

Psychická úroveň:

Mohendžodáro probouzí a rozvíjí ženskost a Vnitřní ženu v každé z nás. Otevírá intuici, ženskou moudrost a důvěru v život. Žena tak dokáže různé životní situace řešit více v klidu a s nadhledem. Žena je více uvolněná, propojená s vlastním tělem, více tančí životem a lépe zvládá krize.

Energetická úroveň:

Díky fyzické a psychické harmonizaci se odstraňují blokády v čakrovém systému. Energie proudí do celého těla, nikde se nezadrhává nebo nevyčerpává. Žena snadněji koriguje rovnováhu mezi příjmem a výdejem energie.

Sexuální úroveň:

Mohendžodáro navyšuje ženský orgasmus a zkvalitňuje milostný život. Žena je více fyzicky, psychicky i energeticky uvolněná. Sexuální (životní) energie, díky tomu, proudí do celého jejího těla, což jí umožňuje více cítit a prožívat.

Náš sexuální život zrcadlí naše zdraví, vztahy, emocionální vyrovnanost a otevřenost životu. Pro ženu je nesmírně důležité mít k vlastní sexualitě a sexuální energii správný postoj. Během našeho dospívání se, skrze výchovu, různé společenské normy, školství, média a podobně, osobní vnitřní vnímání naší sexuality mění. Vlastně zapomínáme pod nánosem těchto „programů“, kdo vlastně uvnitř skutečně jsme. Často se setkávám s tím, že žena se za svou sexualitu stydí a potlačuje ji. Je důležité naši osobní vnitřní sexualitu znovuobjevit a ztotožnit se s ní. Při napojení se na svou sexualitu jsme schopni plně prožívat život ve všech jeho barvách a vytvářet plnohodnotné vztahy.

Více si o Mohendžodáro, jednotlivých ásanách a účincích na ženské tělo můžete přečíst přímo na webových stránkách Mohendžodára http://mohendzodaro.cz/.