Rebozo masáž

Rebozo masáž je masáž prostřednictvím dlouhých šátků (reboz). Masáž je původem z Mexika (více informací zde) a je prováděna v pohodlném oblečení (tričko, legíny), vleže na zádech, kdy postupně v šátcích houpu a kolíbám všemi částmi vašeho těla a využívám při tom vaši váhu. Pro zjednodušení používám rozdělení na tři typy masáže – relaxační, těhotenská a uzavírací rebozo rituál.

Rebozo relaxační masáž

Je to velmi jemná technika, která výborně uvolňuje jemnou stimulací a pohybem celou páteř, pánev, odblokovává SI skloubení (skloubení pánve a křížové kosti) a tonizuje svaly, vazy a fascie v celém těle. Napomáhá při bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, při pocitu těžkých nohou, při neplodnosti a bolestivé menstruaci. Houpavý pohyb účinně uvolňuje i ztuhlost hluboko uložených svalů, pánevního dna a bránice. Vyplavují se při ní hormony štěstí a stimuluje se krevní oběh.

Masáž je vždy přizpůsobena individuálním potřebám a je vhodná pro kohokoliv, a to i pro ty, kteří z nějakého důvodu nemají rádi doteky a rádi by si dopřáli masáž, nebo jim trvá déle, než se otevřou vůči cizímu člověku. Masáž se dělá v oblečení a kompletně za pomoci šátku, takže se jedná o téměř bezdotykovou masáž, i tak si ji rozhodně užijete. 😊 

Rebozo těhotenská masáž

Díky jemným pohybům reboza, kolébání a strečinku je tato masáž výborná pro těhotné ženy. Během masáže se uvolňuje napětí v celém těle i v hlubokých děložních a pánevních vazech, otevírá ho energeticky a připravuje ho na uvolnění během porodu. Masáž dodává ženě pocit lehkosti, napomáhá při otocích, bolestech hlavy, bolestech v bedrech a uvolňuje SI skloubení a pánev. Masáž pomáhá a udržuje miminko ve správné pozici, což vede ke snadnějšímu porodu. Někdy dochází během masáže nebo po masáži k tomu, že miminko si samo najde přirozenější polohu, která je příjemná i pro maminku. Během masáže dochází k celkové harmonizaci, zvnitřnění, zklidnění a propojení těla s duší.  

Masáž si může dopřát jakákoliv nastávající maminka od ukončeného 3. měsíce až do porodu.

Rebozo uzavírací rituál

Najdete na samostatné stránce zde.

Vzkazy:

„Děkuju Terezce za krásnou pečující rebozo masáž. Doporučuju vyzkoušet a já sama ji určitě budu znovu opakovat.“  Veronika

„Teda věděl jsem, že to bude perla, ale že až taková, to jsem nečekal..“ Petr J.