Rebozo masáž

Rebozo masáž je masáž prostřednictvím dlouhých šátků (reboz). Tato přes sto let trvající tradice pochází z Mexika (více informací zde). Masáž je prováděna v pohodlném oblečení (tričko, legíny), vleže na zádech, kdy postupně v šátcích houpu a kolíbám všemi částmi vašeho těla a využívám při tom vaši váhu. Je to velmi jemná technika, která výborně uvolňuje jemnou stimulací a pohybem celou páteř, pánev, odblokovává SI skloubení (skloubení pánve a křížové kosti) a tonizuje svaly, vazy a fascie v celém těle. Napomáhá při bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, při pocitu těžkých nohou, při neplodnosti a bolestivé menstruaci. Houpavý pohyb účinně uvolňuje i ztuhlost hluboko uložených svalů, pánevního dna a bránice. Vyplavují se při ní hormony štěstí a stimuluje se krevní oběh.

Masáž je vždy přizpůsobena individuálním potřebám a je vhodná pro kohokoliv, i pro člověka, který by si rád dopřál masáž, ale z nějakého důvodu nemá rád doteky, nebo mu/jí trvá déle, než se otevře vůči cizímu člověku. Masáž se dělá kompletně za pomoci šátku, takže se jedná o téměř bezdotykovou masáž, i tak si ji rozhodně užijete 😊 

REBOZO TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Díky jemným pohybům reboza, kolébání a strečinku je tato masáž výborná pro těhotné ženy. Během masáže se uvolňuje napětí v celém těle i v hlubokých děložních a pánevních vazech, otevírá ho energeticky a připravuje ho na uvolnění během porodu. Masáž dodává ženě pocit lehkosti, napomáhá při otocích, bolestech hlavy, bolestech v bedrech a uvolňuje SI skloubení a pánev. Masáž pomáhá a udržuje miminko ve správné pozici, což vede ke snadnějšímu porodu. Někdy dochází během masáže nebo po masáži k tomu, že miminko si samo najde přirozenější polohu, která je příjemná i pro maminku. Během masáže dochází k celkové harmonizaci, zvnitřnění, zklidnění a propojení těla s duší.  Masáž si může dopřát jakákoliv nastávající maminka od ukončeného 3. měsíce až do porodu.

REBOZO UZAVÍRACÍ MASÁŽ

Je vhodná pro ženy po porodu, po menstruaci a pro kohokoliv, kdo potřebuje cokoliv uzavřít.

Masáž slouží k poctě ženy, která dala průchod nové bytosti. Během těhotenství se tělo uvolnilo, během porodu otevřelo a je důležité ho i uzavřít. Tato masáž je nesmírně hojivá, pomáhá zpracovat zážitky z těhotenství a porodu. Žena se vrací zpět ke svému tělu, do svého nitra, do své duše. Je to důležité i proto, že pokud tělo zůstává po porodu otevřené, může se žena nadmíru ze své energie rozdávat a nerozpoznává, kdy je už vyčerpaná a na dně svých sil. Prostě zapomíná na sebe a na své potřeby. Masáž si může dopřát každá maminka již v šestinedělí nebo po ukončení šestinedělí, nicméně je vhodná i pro ženy, které mají porod již delší dobu za sebou.

Stejně tak lze tuto masáž použít jako oslavu po ukončení menstruace. Kdy během menstruace se tělo očistilo od toho starého a je velmi příjemné tělo uzavřít, aby mohlo čerpat novou energii. Žena se po této masáži cítí osvěžená a v nové síle.

Masáž je také vhodná, když potřebujeme uzavřít jakoukoliv ztrátu, moment či situaci. Může se jednat o potrat, ztrátu dítěte nebo někoho blízkého, rozvod, rozchod, zneužití či jakákoliv jiná situace, u které cítíme, že už nám neslouží, že nás stahuje do minulosti a neumožňuje nám žít v přítomnosti. Masáž se příjemně doplňuje například s psychoterapií. Tuto masáž lze také použít v rámci oslavy přechodového rituálu.

Rebozo v uzavírací masáži nádherně léčí a uzavírá vše, co potřebujeme uzavřít, a tím umožňuje posunout se na své cestě dál, otevřít se nové cestě a novému záměru.