Rebozo masáž

Rebozo masáž je masáž prostřednictvím dlouhých šátků (reboz). Masáž je původem z Mexika (více informací zde) a je prováděna v pohodlném oblečení (tričko, legíny), vleže na zádech, kdy postupně v šátcích houpu a kolíbám všemi částmi tvého těla a využívám při tom tvou váhu. Pro zjednodušení používám rozdělení na tři typy masáže – relaxační, rebozo LIGHT a uzavírací rituál.

REBOZO RELAXAČNÍ MASÁŽ

Je to velmi jemná technika, která výborně uvolňuje jemnou stimulací a pohybem celou páteř, pánev, odblokovává SI skloubení (skloubení pánve a křížové kosti) a tonizuje svaly, vazy a fascie v celém těle. Napomáhá při bolestech hlavy, migréně, potížích s krční a bederní páteří, při pocitu těžkých nohou, při neplodnosti a bolestivé menstruaci. Houpavý pohyb účinně uvolňuje i ztuhlost hluboko uložených svalů, pánevního dna a bránice. Vyplavují se při ní hormony štěstí a stimuluje se krevní oběh.

Rebozo masáž je vzhledem ke své jemnosti a účinnosti velmi nápomocná i v těhotenství. Můžeš si jí dopřát, pokud jsi vstoupila do 2 trimestru a užívat si jí až do porodu.

Masáž je vždy přizpůsobena individuálním potřebám.

REBOZO LIGHT

Rebozo LIGHT využívá všeho, co rebozo relaxační masáž, ale má přesah. Tím, že se jedná navíc o práci s emoční a energetickou složkou těla, aktivuji hlubokou moudrost, která se v těle nachází. Pokud dáme prostor této moudrosti a schopnosti sebeléčení, pak se v našem životě může mnoho věcí narovnat tak, abychom žili spokojeně a smysluplně.  

Vybrala bych ji, pokud toužíš po změně ve svém životě. Více na samostatné stránce zde.

REBOZO UZAVÍRACÍ RITUÁL

Využívá toho, co rebozo relaxační masáž, ale má přesah. Zahrnuje práci nejen s fyzickým, ale i emočním a energetickým tělem. Doporučuji ho použít všude tam, kde v našem životě nastala velká změna. Hlavní téma je propuštění, např. těhotenství a porod, operace, rozvod, ztráta blízké osoby, změna práce, stěhování, první menstruace, menopauza, bolestivá vzpomínka, rodové záležitosti, motání se v kruhu…

Více na samostatné stránce zde.

Reference:

„Děkuju Terezce za krásnou pečující rebozo masáž. Doporučuju vyzkoušet a já sama ji určitě budu znovu opakovat.“  Veronika

„Na rebozo chodím pravidelně a musím říct, že jsem nadšená. Po třetí návštěvě vnímám, že už mě nebolí SI-čka, a ani kyčel, se kterou mám dlouhodobé potíže, mě již v noci nebudí pícháním.“ Zdeňka

„Masáž byla velice příjemná. Cítím, že mi povolila bolavá bedra a hlavně oblast mezi a pod lopatkami. Tereza se mi věnovala a poskytla mi mnoho užitečných informací, včetně toho, jak si sama zavinout bříško a ulehčit tak zádům. Děkuji.“ Kateřina (v 7. měsíci těhotenství)

 „To by měla zažít každá těhotná žena. Teeeda…za celou dobu těhotenství jsem si tak neodpočinula, jako tady. Bylo fakt cítit, jak se břicho rozestupuje a rozšiřuje, a jak se mi krásně uvolnily a protáhly strany trupu. A když jsi začala uvolňovat krk, vnímala jsem, jak se mi uvolňuje i pánev.“ Martina (v 8. měsíci těhotenství)