Rebozo těhotenská masáž

Masáž probíhá za pomoci dlouhých šátků tzv. reboz (více o rebozu zde). Těhotné ženy potřebují jemnou, laskavou péči, při které se cítí bezpečně, jak ony, tak jejich miminko. Houpání pomocí reboza, kolébání a jemný nenásilný strečink jsou skvělé na uvolnění napětí v celém těle, a to i v hlubokých děložních a pánevních vazech. Tato masáž účinně energeticky otevírá tělo a připravuje ho na uvolnění během porodu.

Masáž dodává ženě pocit lehkosti, napomáhá při otocích nohou, bolestech hlavy a šíje, bolestech v bedrech a uvolňuje SI skloubení a pánev. Během masáže celý trup a bříško relaxuje, rozšiřují se spodní žebra, rozvolňuje se bránice, prohlubuje se dech a vše pomalu měkne a rozestupuje se. Tím se vytváří více prostoru pro miminko, které si samo najde přirozenější polohu, která je příjemná i pro maminku.

Například: Pokud miminko nemá správnou pozici a je otočené svou páteří na páteř ženy, vytváří to velké nepohodlí pro ženu, které je provázeno často velkou bolestivostí zad a beder.

Během masáže se vyplavují hormony štěstí, dochází k celkové harmonizaci, zvnitřnění, zklidnění a k hlubšímu propojení a navnímání se na sebe a miminko.

Masáž si může dopřát jakákoliv nastávající maminka od ukončeného 3. měsíce až do porodu.

Vzkazy:

 „To by měla zažít každá těhotná žena. Teeeda…za celou dobu těhotenství jsem si tak neodpočinula, jako tady. Bylo fakt cítit, jak se břicho rozestupuje a rozšiřuje, a jak se mi krásně uvolnily a protáhly strany trupu. A když jsi začala uvolňovat krk, vnímala jsem, jak se mi uvolňuje i pánev.“ Martina (v 8. měsíci těhotenství)