Rebozo uzavírací rituál

Rebozo uzavírací rituál je fyzická masáž za pomocí rebozo šátků. Jedná se o vědomou práci s tělem (bodywork), jejímž hlavním tématem je DOKONČENÍ a PROPUŠTĚNÍ.

Představ si samu sebe, jak stojíš na cestě. Chceš jít dál, ale něco tě drží. Už vykračuješ a stejně tě to stáhne zpět na místo. Nebo se zdráháš? Nemůžeš pokračovat, dokud to nepustíš. Stále se ohlížíš dozadu a přemítáš, jaké to bylo (bude), co když tohle (ne)nastane, proč se to stalo, mohla jsem to udělat jinak?

Možná to nevnímáš, ale je to destruktivní síla, která má nad tebou moc. Je čas poznat zdroj toho, co tě drží. Všechny věci mají svůj počátek, střed a konec. Pochopení, odpuštění a uctění původního příběhu ti umožní dát svému životu nový směr. Transformovat se ze staré formy do nové.  

Co ti mohu pomoci uzavřít?

Období velkých přechodových změn – těhotenství, porod (i mnoho let zpět), císařský řez, operace, ztráta někoho blízkého, rozvod, rozchod, první menstruace, menopauza, stěhování, propuštění z práce. Uzavírám bolestivé vzpomínky a zranění, zacyklení se v určité situaci nebo vztahu, stará omezující přesvědčení a strachy, rodové záležitosti. Možností je mnoho.

Jedná se o velmi silný přechodový rituál. V jeho průběhu vše prochází přes tělo jemně, šetrně a hluboce. Dosedání rituálu může trvat několik dnů i týdnů.

Pokud si nejsi jistá, zda by ti tato technika mohla pomoci ve tvém tématu, můžeme to spolu předem zkonzultovat.

Vzkazy:

„Vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat, ale nějak mě to zavolalo. Jako je to mazec po tom rituálu. Srovnala se mi do rovnováhy sexualita a odblokovaly se mi záda. Poprvé od operace se nebojím, že mě při protažení budou bolet. Ani nepřemýšlím nad tím, že bych na ně měla dávat pozor. Dala se mi do pohybu práce, nad kterou jsem váhala. Tak nějak vše do sebe hezky zapadá. Moc děkuji.“ Zuzka

„Od té doby, co jsem u tebe byla, se událo tolik a vím jistě, že rituál byl klíčem v tom, co se odemklo po něm. Boří se mi bloky v těle, se kterými jsem nemohla pohnout, mnohem víc a rychleji. Střídají se chvíle temnoty a naopak letu v lehkosti. Dochází ke sjednocování a cítím se víc a víc Doma v Sobě. Je to nádhera a stojí to za to. Děkuji na stokrát, že jsi podpořila mou cestu.“ Tereza Najnarová

„Rebozo? Pro mě s ničím nesrovnatelný zážitek. To není masáž, to je dotek s Vesmírem, to je dotek se sebou skrze pruhy látky, které objímají to, co vám nikdo dlouho neobjal, co ani rukama obejmout nejde a uvolnění toho, co ani netušíte, že je připraveno být uvolněno a osvobodit Vás. Nepopsatelný a dlouho trvající prožitek těla i duše.“ Kamila B.

„Ahoj milá Terezko, rebozo uzavírací masáž jsi mi nabídla právě ve chvíli, kdy toho na mě bylo moc. Byla jsem unavená z neustálého pečování o druhé a měla zablokovanou páteř. Těšila jsem se hlavně na to, že chvíli bude pečovat někdo o mě. Tahle masáž je ale neobvyklá tím, že se jen houpu a přetáčím v šátku a nikdo se mě nedotýká. A to mi dalo prostor být jenom sama se sebou a přitom v té báječné péči šátků. Je to zvláštní, cítila jsem se jako miminko v bezpečné náruči. Hlava a krk se nádherně uvolní při houpání a kutálení v šátku a stejně tak postupně všechny části těla. A potom to závěrečné pevné zavinutí, ohromný pocit bezpečí a zároveň definitivního konce. Moc jsem se nezabývala tím, jaké procesy probíhají v mém těle, ale měla jsem silný pocit ukončení, propuštění něčeho. Na to pak u mě navázaly sny v následujících dnech po masáži. Zdálo se mi, že zvracím. Ještě zřejmě dobíhal nějaký proces. Děkuji Ti, ještě dneska, když si na ten houpavý pocit vzpomenu, je mi super “ Jitka Kurfürstová