Rebozo uzavírací rituál

Rebozo uzavírací rituál se děje prostřednictvím dlouhých šátků (reboz). Během rituálu postupně houpu a kolíbám celým tělem a zároveň uzavírám fyzicky i energeticky důležitá centra na těle. Rituál probíhá v pohodlném oblečení (tričko, legíny) a vleže na zádech.

Rituál je vhodný pro kohokoliv, kdo potřebuje cokoliv uzavřít. Jedna má kamarádka s oblibou říká tomuto rituálu Vyvazování. A má pravdu, jde o vyvázání se z určitého období, situace, vztahu, programu či přesvědčení.

Síla tohoto rituálu spočívá v tom, že v jeho průběhu vše prochází přes tělo, tedy ukotvuje se do hmoty. Cokoliv prožijeme přes tělo má mnohem hlubší účinky a nese v sobě hlubší uvědomění, než když bychom danou věc rozebrali a pochopili pouze hlavou. Zároveň při něm pracuji s pamětí těla.

V dolní části stránky si můžeš přečíst zkušenosti s rituálem od mých klientek.

Co všechno můžeme uzavřít?

Uzavírám strachy, obavy, přesvědčení, zacyklení se v určité situaci nebo vztahu. Vyvazuji z bolestivých vzpomínek, rodových záležitostí, ze ztráty někoho blízkého, z rozvodů, z rozchodů, z neukončených setkáních s někým, kdo nás ovlivnil. Stává se, že uzavírám minulé životy (ačkoliv se nejedná o regresi), ale třeba si z minulého života neseme nějaký program, například výběr partnera, či způsob, jakým reagujeme na určité situace. U žen to často bývá strach z mužů, strach z toho projevit se, strach poslouchat svou intuici, strach používat a spřátelit se se svou zranitelností a vnitřní sílou, strach ze ženskosti. Pomáhám nalézt usmíření, a to i v případech, kdy máme nějaký vnitřní rozpor mezi jednou částí a druhou částí sebe samých. Těch možností a kombinací, co uzavřít a vyvázat je mnoho. Z mé praxe vím, že vyvázání mnohdy pomáhá i v urovnání vztahů. Například uzavření těhotenství a porodu pomáhá ve vztahu mezi matkou a dítětem, a to i u žen, které jsou mnoho let po porodu. 

Cílem není šťourat se v minulosti, v bolesti a znovu to prožívat. Cílem je uchopit příběh, postavit se mu čelem, podívat se na něj a do něj, zvědomit si ho, zvědomit si určité principy v něm, a pak ho s láskou propustit. Když ho propustíme, dojde k transformaci. Je to jako když se zakuklí housenka, a pak z ní vyletí krásný motýl. Housenka musí v průběhu zakuklení přestat lpět na své formě, aby se mohla transformovat a objevit se jako něco úplně nového.

Jedná se o velmi silný přechodový rituál, který je však zároveň velmi jemný a šetrný. Dosedání jeho účinků může pokračovat několik dalších dnů i týdnů po jeho provedení.

Pokud si nejseš jistá, zda by ti tato technika mohla pomoci v tvém tématu, můžeme to spolu zkonzultovat.

Vzkazy:

„Od té doby, co jsem u tebe byla, se událo tolik a vím jistě, že rituál byl klíčem v tom, co se odemklo po něm. Boří se mi bloky v těle, se kterými jsem nemohla pohnout, mnohem víc a rychleji. Střídají se chvíle temnoty a naopak letu v lehkosti. Dochází ke sjednocování a cítím se víc a víc Doma v Sobě. Je to nádhera a stojí to za to. Děkuji na stokrát, že jsi podpořila mou cestu.“ Tereza Najnarová

„Rebozo? Pro mě s ničím nesrovnatelný zážitek. To není masáž, to je dotek s Vesmírem, to je dotek se sebou skrze pruhy látky, které objímají to, co vám nikdo dlouho neobjal, co ani rukama obejmout nejde a uvolnění toho, co ani netušíte, že je připraveno být uvolněno a osvobodit Vás. Nepopsatelný a dlouho trvající prožitek těla i duše.“ Kamila B.

„Ahoj milá Terezko, rebozo uzavírací masáž jsi mi nabídla právě ve chvíli, kdy toho na mě bylo moc. Byla jsem unavená z neustálého pečování o druhé a měla zablokovanou páteř. Těšila jsem se hlavně na to, že chvíli bude pečovat někdo o mě. Tahle masáž je ale neobvyklá tím, že se jen houpu a přetáčím v šátku a nikdo se mě nedotýká. A to mi dalo prostor být jenom sama se sebou a přitom v té báječné péči šátků. Je to zvláštní, cítila jsem se jako miminko v bezpečné náruči. Hlava a krk se nádherně uvolní při houpání a kutálení v šátku a stejně tak postupně všechny části těla. A potom to závěrečné pevné zavinutí, ohromný pocit bezpečí a zároveň definitivního konce. Moc jsem se nezabývala tím, jaké procesy probíhají v mém těle, ale měla jsem silný pocit ukončení, propuštění něčeho. Na to pak u mě navázaly sny v následujících dnech po masáži. Zdálo se mi, že zvracím. Ještě zřejmě dobíhal nějaký proces. Děkuji Ti, ještě dneska, když si na ten houpavý pocit vzpomenu, je mi super “ Jitka Kurfürstová

„Na uzavíracím rituálu jsem byla už několikrát. Pomáhají mi nahlédnout do mých životních témat z jiných úhlů, dostat se do hloubky, zpracovat je a dávají mi možnost pak v běžném životě jednat jinak – nově, s načerpanou moudrostí a více pravdě. Posouvají mě směrem k životu v mém plném potenciálu bez zátěže minulého. Ačkoliv to ze začátku nevypadá, rituál má sílu. Terka dokáže poskytnout také mnoho vhledů a má skvělé nacítění, které ji vede neomylně k místům, kde to tělo přesně potřebuje. Mohu vřele doporučit všem.“ Danuše Brabcová