O mně

K masážím jsem se dostala skrze vnitřní volání a touhu. S myšlenkou pracovat s lidským tělem jsem si pohrávala poměrně dlouho, ale má cesta nejprve vedla ke studiu biologie a dále etologie (chování zvířat).

Nicméně od malička mě fascinovala příroda, zvířata, rostliny a lidské tělo. To, jak všechno funguje, doplňuje se, propojuje a je mistrovsky vytvořené přírodou. Tehdy jsem si myslela, že stanu vědkyní a budu zkoumat zvířata.😊

Život mě však nasměroval jinak. Dostala jsem se do bodu, kdy jsem nebyla spokojená ve svém životě. Měla jsem spíš pocit, že ho přežívám. Chtěla jsem víc. Po ročním váhání jsem se přihlásila na základní kurz tantry pro ženy Mohendžodára s MUDr. Monikou Sičovou. Tam jsem poprvé zažila ženský kruh a aktivní meditace. Poprvé jsem si dovolila brečet a neskrývat, že se cítím mizerně, před dalšími 50 účastnicemi. A hlavně jsem začala aktivně něco dělat pro sebe, co jsem cítila, že je to to, co jsem dlouhou dobu hledala.

A pak už to jelo 😀 Následoval druhý, třetí a čtvrtý ročník Mohendžodára. Meditovala jsem i doma, začala si dovolovat emoce a postupně více objevovat sebe, co vlastně já chci a co mě činí šťastnou.

Ještě udělám menší odbočku. Když se řekne meditace, mnoho lidí si představí sezení v tichu. Ano, to jsou také meditace, ale pro evropského člověka, který má nadmíru přetížený nervový systém vzruchy a myšlenkami jsou vhodnější pohybové meditace (tedy aktivní). Jde o to nejprve vybít energii pohybem, vyhodit a setřást myšlenky, z vnějšku vytvořit chaos, aby potom vevnitř mohl nastat klid. Teprve potom je možné si sednout do ticha a být.

Při Mohendžodáru jsem potkala mnoho úžasných žen. A každé setkání s nimi mě velmi obohatilo. Pocítila jsem, jak je krásné sdílet smích, radost, slzy, smutek, rozmrzelost, vztek, tanec, prostě vše, co je v tu chvíli ve mně, bez předsudků a bez masek. Sdílení opravdovosti v daném okamžiku jsem ještě více rozšířila ve smíšených skupinách na dvouletém výcviku Art of Being – Tělo, srdce a duše u Alana Lowena. Tento výcvik ještě více prohloubil můj vztah k sobě a dal mi možnost se ještě více přijmout taková, jaká jsem.

Tyto setkání a zkušenosti mě dovedly ke kráse vědomého doteku a také ke zjištění, jak nám všem doteky vlastně chybí. Jak pouhým dotekem, tou přítomností, tou pozorností otevíráme srdce a léčíme se…To je to, co mě vlastně na masážích fascinovalo vždy, nejen studium tahů a hmatů, ale to, že už jen „pouhou“ péčí o fyzické tělo mohu pomoci i na psychické úrovni. A tak jsem si v průběhu tantrických seminářů udělala rekvalifikační masérský kurz a absolvovala další masérské kurzy, abych se masírování mohla věnovat naplno.   

Často mi lidé popisují, že se v průběhu mé péče propadají někam hodně hluboko. Dělá mi to velkou radost, protože to znamená, že se se mnou cítí v bezpečí, v důvěře a v tom, že ať přijde cokoliv, bude to přijato. Znamená to, že se dostávají do meditativního stavu, do stavu, kdy se zahajují vnitřní samoléčebné procesy a zároveň se může obnovit komunikace mezi nimi a jejich pravou podstatou bez přehnaného komentování jejich mysli.  

Má práce mi dává hluboký smysl. Pokud chceme žít šťastné a láskyplné vztahy, pokud chceme mít dobře fungující společnost, je důležité objevit, co nám říká naše tělo a naše srdce. A tím směrem jít. Až příliš se zaměřujeme na mysl a ego. Mysl i ego jsou důležité složky nás, ale když je používáme příliš, vytváří problémy, pochyby, obavy, a ty nám ke šťastnému životu nepomohou. Mysl a ego jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány. Je důležité podívat se do sebe, do vnitřního zdroje, dát sobě péči a lásku, dát si čas, dopřát si, uvolnit se…pak se péče a láska může rozšířit z nás do okolí a do našich vztahů. Jsem šťastná, že mohu dělat to, co mě naplňuje.

A tak žiju…pracuju, vzdělávám se, medituju, tančím, pláču, vztekám se, směju se, propadám bezmoci, jsem plná radosti, čtu, tvořím, pečuji o sebe, pečuji o rodinu, zahradu, setkávám se s lidmi, naslouchám, sdílím, inspiruji se a jsem vděčná. Jsem vděčná za ten okamžik v životě, kdy jsem nebyla spokojená a jen jsem přežívala, protože to mě nasměrovalo.   

S láskou, Tereza


Přehled masážních seminářů a kurzů:

Jemná poporodní péče o matku – Anna Kohutová, 2022

Rebozo péče o těhotnou ženu – Anna Kohutová, 2022

Aromaterapie pro porodní asistentky – Ludmila Kotalíková, Jana Urbanová, 2021

Maderoterapie těla – Renata Vyskočilová, 2021

Maderoterapie obličeje – Renata Vyskočilová, 2021

Rebozo masáž – lektor Anna Kohutová, 2020

Reflexní terapie plosky nohy – V.I.P. Relax, lektorka Bc. Soňa Brandová Mikulová, 2020

Ženské masáže Mohendžodáro – Transformační masáže – Osho Sugama Meditation Center, lektorka Jitka Vydarená, 2019

Ženské masáže Mohendžodáro – Harmonizační masáže – Osho Sugama Meditation Center, lektorka Jitka Vydarená, 2018

Celotělová masáž lymfatického systému – Rekvalifikační centrum Blanka Chválová, lektorka Bohumila Nekolová, 2018

Rekvalifikační kurz pro sportovní a rekondiční masáže – Rekvalifikační centrum Blanka Chválová, lektor Jiří Valtr, 2018

Indická masáž hlavy – EduSpa College, lektor Robert Al Aref, 2018

Přehled ostatních seminářů, kurzů, asistence a vzdělávání:

Tělo, srdce, duše – asistence na 18-měsíčním tantrickém výcviku – The Art of Being, lektoři Alan Lowen, Martina Lowen, Šárka Nováková, Miroslav Krása, probíhá

Esence Bohyně – asistence na modulu Emoce, intimita, spiritualita – učení dle Ma Ananda Sarity, lektorky Ma Prem Rani (Radka Sochorová), Ma Lalita Devi (Blanka Chmelíková), 2021

Esence Bohyně – modul Mystérium srdce – učení dle Ma Ananda Sarity, lektorky Ma Prem Rani (Radka Sochorová), Ma Lalita Devi (Blanka Chmelíková), 2020

Tělo, srdce, duše – 18-měsíční tantrický výcvik – The Art of Being, zakladatel a lektor Alan Lowen, 2019

Mohendžodáro, IV. stupeň – Osho Sugama Meditation Center, lektoři Michaela Samotná, Igor Samotný, 2019

Mohendžodáro, III. stupeň – Osho Sugama Meditation Center, lektoři Michaela Samotná, Igor Samotný, 2018

Mohendžodáro, II. stupeň – Osho Sugama Meditation Center, lektorka MUDr. Monika Sičová, 2017

Mohendžodáro, I.stupeň – Osho Sugama Meditation Center, lektorka MUDr. Monika Sičová, 2016