Uzavírací rituál

Vždy, když prožijeme něco život měnícího, je zapotřebí uzavřít fyzicky, psychicky i energeticky pomyslné dveře tohoto období či zkušenosti. Je to z toho důvodu, abychom dokončili, očistili a propustili vše stagnující, cokoliv, co vytváří odpor a co bychom si mohli s sebou vzít na další cestu. Je to důležitá součást integračního procesu – sjednocení a propojení různých poznatků, pohledů a učení v jeden celek, který nás posune a pomůže nám v dalším vývoji.

Je to jako bychom si cestou životem do našeho batůžku na zádech naskládaly věci, které jsme cestou zažily a našly. Je potřeba jednou za čas (zvláště pak po velkých změnách) všechny věci z tohoto batůžku vysypat a podívat se, které se budou hodit na další cestu a které bychom táhly úplně zbytečně.

Uzavírací rituál je nástrojem, který pomáhá roztřídit, co je důležité si ponechat a co je dobré nechat odejít. Někdy to může být bolestné, někdy jsme sami překvapeni, kolik pocitů a vzpomínek je v batůžku uloženo. Co vše v sobě držíme a tím zbytečně přicházíme o životní sílu. Nejde o to vymazat vzpomínky, jde o to usmířit se s nimi a objevit, že nás mohou podpořit.

Období velkých přechodových změn – první menstruaci (zrození ženy), první milování (zrození milenky), těhotenství (zrození matky), porod (i mnoho let nazpět), potrat, císařský řez, ukončení kojení, menopauzu (zrození moudré ženy), operace, ztrátu někoho blízkého, rozvod, rozchod, stěhování, odchod nebo propuštění z práce.

Důvěřuj svému pocitu v těle. Často se mi stává, že klientky neví, co chtějí uzavřít, ale cítí v kostech, že rituál potřebují. Téma většinou samo vyplyne pár dní před rituálem nebo při úvodním povídání. Rituál si lze také dopřát s všeobecným záměrem „Chci propustit to, co už mi neslouží v mé další cestě.“

Součástí rituálu je energetická očista pomocí vykuřovadla, sdílení tvého příběhu a záměru do rituálu, uvolnění těla a psychiky pomocí rebozo šátků, samotný proces uzavírání (fyzicky a energeticky), znovuzrození (otevření se novému), prostor pro sdílení a integraci, drobné občerstvení. Každý rituál je jedinečný a upravuji ho přesně na míru dané ženy. Můžeme zapojit i ceremoniální kakao, napářku nebo masáž bříška.

Rituál dosedá několik dnů i týdnů. Několik dní po rituálu je potřeba více odpočívat, držet se v teple, pít více čisté vody, omezit tučná a těžká jídla, nejlépe vynechat i kávu, černý a zelený čaj. Je potřeba dát tělu, srdci i duši prostor pro zpracování a dointegrování prožitku. Integraci můžeš také podpořit koupelí s epsomskou solí. Po celý čas máš také k dispozici moji podporu na telefonu. A hlavně důvěřuj svému tělu a naslouchej jeho moudrosti. Buď k sobě laskavá.

Časový rozsah rituálu je 3 – 3,5 hodiny, cena 4 500 Kč.

Pokud si nejsi jistá, zda je rituál pro tebe, neváhej mě kontaktovat. Popovídáme si a ujasníme, co a jak.